menu
photo

EM5K-участь в радіоекспедиціях та польових днях.

На сайті публікуються фото та відео з різноманітних експедицій та польових днів, в яких приймали участь наші радіоаматори.


photo

EM5K-радіоспорт (цікаве хоббі).

На сайті різноманітні статті про радіоспорт, про спілкування з аматорами всього світу, про змагання, дипломи та QSL-картки.


photo

EM5K-опис різноманітної апаратури та антенн.

Опис різноманітної апаратури та антенн, що використовуються в радіоспорті. Обмін досвідом. Новинки радіо.


photo

EM5K-нові види зв'язку.

Нові цифрові види зв'язку.Комп'ютерні програми для роботи в ефірі. Апаратні журнали. Файли для скачування.



Як рівненчани в змаганнях на 50 мгц працювали.

20-21 червня 2020 року відбулись два теста в яких команда EM5K приймала участь. Змагання проводились Комітетом УКХ Ліги Радіоаматорів України одночасно з Чемпіонатом 1-го району IARU на 50 МГц. Честь нашої області захищали три спортсмена: Горець Юрій Петрович (UT5EL/A), Ткачук Володимир Васильович (UW5KW) та Сидоров Володимир Володимирович (UX0KR).

Наша позиція була на базі колективної станції UT7KZZ в селі Вири Сарненського району Рівненської області. Локатор позиції - KO31LG.

UW5KW та UX0KR мешкають за 100 км (по прямій), або за 150 км по автомобільній трасі від основної позиції. Тому два Володимира вирушили на змагання власним автотранспортом в суботу о 6 ранку. 

В Сарнах нас зустрів Юра Горець (UT5EL/A) і далі ми поїхали в с.Вири за його "Шкодою" по трасі, яку місцеві називають "Варшавкою". 

Змагання повинні були початись о 17 годині за київським часом. Можна було відпочити та протестувати апаратуру. Антенна на 50 мгц у нас була одна - 7 елементів на висоті 12 метрів від землі. 

Село Вири знаходиться на Поліссі. Висота над рівнем моря - 171 метр. Трансивер для роботи використовували Sun SDR2 Pro. 

В суботу прохід на 50 мгц у нас був слабенький. До ночі вдалось провести лише 90 зв'язків. Вночі вирішили відпочити до ранку, а в неділю з новими силами хотіли підтягнути результат. 

Ранок 21 червня нас зустрів хорошою погодою і повною відсутністю проходу на 50 мгц. Я зателефонував UX0QQ, спитав про проходження хвиль на сході України. На сході України прохід на 50 мгц був не кращим.

Але десь після 10 години ранку у нас прорвало. Станцій на діапазоні ставало все більше і більше: пішов схід України, потім добре пішли Балкани і десь біля 12 години відкрився прохід на Велику Британію та Францію. 

Ми працювали в основному SSB (телефоном), телеграфних зв'язків зовсім небагато. Ставка робилась на європейських операторів, що не знають азбуки Морзе, а таких серед учасників змагань більшість. 

Після закінчення змагань на радіоаматорських форумах деякі спортсмени нас критикували, що ми затягували QSO, давали багато непотрібної інформації, декілька разів повторювали контрольні номери і т.п. Регламентом це не заборонено, крім того ми ще вчимось працювати в тестах такого рівня. Тому ляпи могли бути будь-які. Але саме головне - результат, а не стиль роботи.

Після 14 години дня темп роботи впав, прохід змістився на південь. Пішли болгари, хорвати, серби, італійці. З українськими станціями працювали лише вранці. В період з 16 до 17 години старались дотягнути до 400 QSO. Темп дуже впав, зате стали проходити дальні станції. Нам вдалось спрацювати з декількома іспанцями, португальцем. На 17 годину загальна кількість зв'язків становила 405. Кількість набраних баллів - за 600 тисяч. Тест закінчився. 

Але наші пригоди, як виявилось згодом, лише почались. Погода різко зіпсувалась, небо потемніло, йшла гроза. Ми тільки встигли посмажити шашлики, як зірвався потужний ураган. 

Через антенне поле пронісся смерч (ширина захвату метрів 10). Смерч пройшов через антенну на 430 мгц та вертикал на 1,8 мгц висотою 21 метр. Щоглу першої антенни розломало навпіл, дві антенни з редуктором впали на паркан і зіпсувались. Антенну на 160 метрів зігнуло в дугу.

Але негода ще була попереду. В ніч з неділі на понеділок через село Вири пронісся другий ураган з бурею. Поруч з антеннами блискали громовиці, заливало дощем. В спальні, де відпочивав Володимир Сидоров, з'явилась кульова блискавка, декілька секунд провисіла в повітрі і самоліквідувалась з вибухом. На стелі на згадку залишилась чорна пляма. 

Я (Володимир Ткачук) перебував поруч через стіну і чув страшенний вибух блискавки. Добре, що добре закінчилось, і ця блискавка не принесла шкоди.

Зранку електроенергія в приміщенні була відсутня. Нам прийшлось включати бензиновий електрогенератор, щоб хоч якось відновити електроживлення будинку.

Ось так пройшли наші змагання, як то кажуть, не без пригод.

В Рівне ми приїхали в 12 годин дня понеділка. В дорозі все було добре.

З цікавих станцій в тесті спрацювали з Люксембургом, Ліхтенштейном, Сан-Марино, Мальтою, островами Гернсі та Мен.

Слідуюча наша задумка - участь в "Польовому дні на УКХ". Але це буде згодом, на початку липня. І коли все складеться. А скластись може все по-різному. По радіо повідомляють, що в Рівненській області знову відновлюється карантин через короновірус, знову закриваються ринки, знову зупиняється транспорт. Поживемо-побачимо...

Дякую всім, хто дочитав до останнього речення. Бажаю успіхів, здоров'я та 73!

Володимир Ткачук UW5KW, 23 червня 2020 року.    

Категорія: Змагання | Додав: kru (24.09.2022)
Переглядів: 75 | Теги: радіо, радіоспорт | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]